A Zsilip utcai óvoda épülete 1974-ben.
Kép típusa
Fotó/Mozgókép készítője
Kép/Mozgókép beküldője
Kép keletkezési ideje
1974
Szerző
1974
3383-2434
Évszámos térképre
Hozzászólások
Tarcsai Mária | 2014. március 29. 20:21
Én is a Zsilip utcai óvodába jártam, de a régi, lebombázott épületbe. Ez a rész. amit a jelen képen látunk, akkoriban a szintén lebombázott tanítóképző kollégiuma volt. A régi épület bejárati ajtaja még most is áll... az óvónénim (Mária néni) nyugdíjas korában ennek az óvodának az emeletén lakott haláláig. Érdekes, hogy a lebombázott Képezde utcai óvodát soha nem említik sehol, pedig szép épület volt.
Tarcsai Mária | 2014. március 30. 20:27
Ma arra jártam, és lefotóztam a Zsilip utcai óvoda elődje, a Képzde utcai óvoda az egykori bejárarát, ami még ma is látható: http://indafoto.hu/tacsifoto/image/20765019-acd74c79/user
A bejegyzés linkje: https://2013-2024.sopronanno.hu/bejegyzes/a-zsilip-utcai-ovoda
A bejegyzés létrehozása: 2013. február 14.





Ide jártam én is ovodába, sokan nem emlékszenek rá, mert az egy úgynevezett zenei ovoda Volt, már korán elkezdték velünk a Kodály féle szolmizálást, irtam erröl a blogomban. Lincsi dadára a amai napi emlékszem.