A Templom utca és a Kolostor utca elágazásánál 1872-ben Handler Nándor tervei alapján épült a Schreiner-ház, mely a képeken látható. Az 1900-as évek elején készült képeslapon a ház jobb oldali üzlete Kummert Lajos egykori papírkereskedése, itt már utóda - Piri Dániel - üzemelteti a boltot. A bal oldalon lévő üzletben - amennyire kivehető - cukrot és kávét biztosan árulnak. A 2013-as képen a ház földszintjén már nincsenek üzletek, más jelentősebb változás nem tapasztalható.
Hozzászólások
Nem ismertem a ház történetét, ezért örülök az ismertetőnek. Annak is örülök, hogy sejtésem beigazolódott, mert a nagy portálablakok nekem mindíg azt sugalták, hogy ez nem lakás volt annó, hanem valamilyen üzlet. Ha arra járok, sokszor eszembe jut, hogy előtte a kis térrel milyen hangulatos , teraszos kávéházat lehetne itt nyitni. Olyanra gondolok, ahol nem ordít kereskedelmi rádió és nincs a falon lenémított lapostévé, hanem beszélgetnek az emberek és a thonett fogason ott lóg az ujság nádkeretes olvasóban. Na hamar be is zárna, mert ilyenre már nincs igény. Legalább is , ha a többiből indulok ki.
Nos, ott elöl valóban üzlethelyiség volt, méghozzá a "Pópa -Úriszabóság"... /Pópa bácsi keresztneve nem jut eszembe/ később, amikor elköltöztek, akkor kapta meg a Wágner család, bővítve lakásukat.
A kaputól jobbra pedig sokáig az "Ügyvédi Munkaközösség" működött...





Kedves feleségem ebben a házban született...! (otthon szülés volt!!!) /lesz emléktábla???/